Android Forum

Android Forum


  Forum Kuralları

  Paylaş

  Admin
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 4
  Kayıt tarihi : 03/08/12

  Forum Kuralları

  Mesaj  Admin Bir Cuma Ağus. 03, 2012 12:41 pm

  1.Genel Kurallar

  1.1. Görev, Yetki ve Sorumluluklar :
  .....1.1.1. Site yöneticilerinin, sitenin ve forumun işleyişi ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirme zorunluluğu bulunmamaktadır. Üyeler bu kuralları okuyup kurallara uymak zorundadırlar.
  .....1.1.2. Forum kurallarına uymayan üyeler hakkında gerekli yaptırım(lar) forum yöneticileri tarafından uygulanır.
  .....1.1.3. Sitemiz gönüllülük esasına göre hizmet vermektedir. Bu nedenle hiçbir üyeyi ya da yöneticiyi size yardımcı olması için zorlayamaz veya bu yönde bir telkinde bulunamazsınız.

  1.2. Yeni Konu Açmadan Önce Arama Yapın : Aklınıza takılan bir soru varsa büyük ihtimalle sizden önce birileri sormuştur. Arama yapmadan yeni konu açmayın.

  1.3. İşbirliği : Kendi çalışmanızda, başlığınızda veya mesajınızda bir başkasının çalışmasından alıntı yapacaksanız veya esinlenecekseniz öncelikle bu kişinin iznini almanız zorunludur. İzin alınmadan paylaşılan içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

  1.4. Kendi çalışmanızı bir başkasının yayınladığını düşünüyorsanız, kanıtlarınızla beraber forum yöneticilerine başvurunuz. Çalışmanın size ait olduğunu kanıtlayamayacaksanız, başvurmanıza da gerek yoktur.  2. Üyelikler

  2.1. Kullanılan Dil: googleandroid.gen.tr Türkçe bir sitedir ve sitemiz üzerinde kullanılan dilin Türkçe olması esastır ancak uluslar arası bir dil olarak kabul gören İngilizce kelimeler Türkçe karşılığı bulunamadığı durumlarda kullanılabilir. Yazılarınızın dil bilgisi ve yazım kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz.
  2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır. Sizin için sorun olmayacak herhangi bir kelimenin, bir başkası için kırıcı olabileceğini düşünerek yazın. Sinirlerinize hâkim olamayacaksanız yazmayınız. Bir başka üyeye veya gruba hakaret/küfür edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir.
  2.3. Genel Ahlak Kuralları : Sitemizde her hangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Üyelerimiz arasında yaş olarak küçüklerin de bulunduğunu göz önünde bulundurarak yazın.
  2.4. Kişisel Saldırılar, Dini, Politik ve/veya Irksal Tartışmalar : Her nekadar Özgür Android Forumu olsak da; forumumuz özel olarak android cihazlar hakkında konuşulması için vardır ve mobil cihazlar dışındaki sohbetlerin tartışmaya dönüşmesine izin verilmeyecektir.
  2.5. Nezaket : Yeni üyelerimize, siz yeni bir üyeyken kendinize nasıl davranılmasını istediyseniz o şekilde davranınız. Bir başka üyeyle konuşurken, yol gösterirken, tavsiye verirken saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde kalınması esastır.
  2.6. Her kişinin sadece bir üyeliğe sahip olması esastır. Üyeliğiniz sadece size özeldir. Bir başkasına vermeniz/satmanız mümkün değildir.
  2.7. Bir kişinin birden fazla üyeliğe sahip olduğu tespit edildiğinde tüm hesapları sitemizden süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
  2.8. Daha önce forumumuzdan uzaklaştırılan bir kişinin yeniden üyelk alarak kayıt olması mümkün değildir.
  2.9. Üyelik bilgilerinizin ve şifrenizin 3. Şahıslarla paylaşılmaması esastır.
  2.10. Profil bilgilerinizin (Kullanıcı Adı, İmza, Avatar, Kişisel Bilgiler) genel ahlak kurallarına uygun olması, herhangi bir kişiyi veya grubu tahrik edecek şekilde düzenlenmemiş olması esastır.
  2.11. Forumda izinsiz iframe ve benzeri kodların yayınlanması yasaktır.
  2.12 Her üyenin forum kurallarımızı okumuş ve anlamış olduğu kabul edilmektedir.  3. Site Düzeni

  Sitemizi elimizden geldiğince düzenli olarak kullanabilmek için aşağıdaki kuralla uyulması esastır.

  3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir.
  .....3.1.1. Uygulama/Oyun paylaşımlarında başlık içerisinde Uygulamanın tam adına ve sürüm bilgisine yer verilmesi tavsiye edilmektedir.
  .....3.1.2. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.
  .....3.1.3. Paylaşım içerisinde verilen link üzerinden para kazanılıyor ise; konu başlığında üyeleri bilgilendirici bir ibarenin, başlığın en başında bulunması zorunludur.
  .....3.1.4. Üzerinden para kazanılan link cevap mesajı içerisinde verilmiş ise; mesajı içerisinde bilgilendirme bulunması zorunludur.
  3.2. Aynı sorun için birden fazla başlık açılmaması ve konunun ilgili bölüme açılması esastır.
  3.3. Açılan konuların başlıklarında karakter kullanılması yasaktır.
  3.4. Konularda ve mesajlarınızda ideal dışı font boyutuna sahip karakterler kullanmak, tamamı kalın, italik, altı çizili mesajlar yazmak yasaktır.
  .....3.4.1. Oyun, uygulama ve benzeri yazılımların belirtilmesi dışında konu başlıklarında, mesaj içeriklerinde mümkün mertebe türkçe karakter kullanımı esastır. Ek olarak; Evrensel dil İngilizce bu bağlamda ilgili yerlerde kullanılabilir.
  3.5. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.
  3.6. Yazılan konu ve mesajlarda iletişim adresi verilmemelidir.
  3.7. Bilgi vermek amacının dışında (satış, reklam, cinsel içerikli, ticari vb.) linkler vermek yasaktır.
  3.8. Başlıklarda ilk harf büyük diğerleri küçük olacak şekilde yazılmalıdır.
  3.9. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.
  3.10. Arka arkaya 3'den fazla mesaj atmak yasaktır. (Flood)
  3.11. Gereksiz mesaj atmak ve gereksiz -rep / +rep vermek yasaktır.
  3.12. Boş mesaj atmak yasaktır.
  3.13. Aynı mesajı kopyalayarak arka arkaya birden fazla konu altına yazmak yasaktır.
  3.14. Konu içerisinde sadece konu başlığında belirtilen konunun tartışılması esastır. Farklı sorularınız varsa ilgili başlıklar altında sorun.
  3.15. Gereksiz yere alıntı yapılması yasaktır.
  3.16. Yanlışlıkla açılan konularınız veya hatalı gönderdiğiniz mesajların yeniden düzenlenmesi için forum yöneticilerimize başvurabilirsiniz.
  3.17. Android dışı konularınızı Kategori Dışı Konular başlığı altına açın.
  3.18. Sorularınız için forum yöneticilerine özel mesaj atmayın. Konunuzu gördüğümüzde en kısa sürede ilgileneceğiz.
  3.19. Konu sahibi herhangi bir nedenle forumdan uzaklaştırılmış bulunan konuların eğer ilgi görüyor ise (benzeri varsa) bir başka konuya yönlendirilmesi; şayet konu üzerinden bir yöneticinin uyarısına rağmen benzer mesajlarla devam ediliyor ise kapatılması esastır.  4. Reklam, Alışveriş ve İllegal Paylaşımlar


  4.1. Bir ürünün tanıtımını/reklamını yapmak istiyorsanız öncelikle forum yöneticilerine danışınız ve izin alınız. Aksi halde mesajınız/reklamınız silinecektir.
  4.2. Mesajlarınızda yasa dışı içeriklerin bulunması, yasa dışı içeriğe sahip sitelere link verilmesi, paylaşılması, telif hakkına tabi içeriklerin eklenmesi kesinlikle yasaktır.
  4.3. E-Ticaret bölümünde Satılan/Takas edilen ürünlerin sorumluğu tamamıyla satıcı ve alıcıya ait olup bu hususta googleandroid.gen.tr ekibi olarak hiç bir sorumluluk kabul edilmemektedir.
  4.4. Sitemiz üzerinde bulunmasının uygun olmadığınızı düşündüğünüz ürünler hakkındaki görüşlerinizi site yöneticilerine bildiriniz.
  4.5. Resmi ve özel kurum/kuruluşlara yönelik hakaret, kanıtlanmayı gerektirebilecek bilgiler, telif haklarına girebilecek uygunsuz nitelikteki her tür söylev ve söylemler yasaktır, bu tip paylaşımlarda bulunmak kişileri yanlış yönlendirici içerik nezdinde kabul edilir ve hakkınızda işlem yapılır.  Notlar : 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125 Maddesine göre Tüm Üyelerimiz Paylaşımlarından ve Yazılarından Sorumludur. Hukuka, kanuna aykırı yazı yazmak yasaktır ve yazılan tüm yazılar log halinde saklanmaktadır. IP adresi gibi bilgiler ya da log kayıtları dava süreci gibi durumlarda yada gerektiği durumlarda adli makamlara verilmek için 5 yıl boyunca saklanacaktır.Sitemiz ve site yöneticileri üyelerin paylaşımlarından sorumlu değildir ve kontrol etme yükümlülüğü yoktur.


  Bilgi : Sitemiz 7 Temmuz 2010 Pazartesi Günü Yayın Hayatına Başlamıştır
  Sitemizin (Pc Sürümü) En iyi 1280x960 Çözünürlük ve Google Chrome Tarayıcısı ile gözükmektedir
  Sitemizin (Mobil Sürümü) En iyi Dolphin ve Skyfire Tarayıcısı ile gözükmektedir.
  Unutmayın ki bu site sadece benim değil hepimizin'dir ve domain adında "google" kelimesi geçen her domainin hakları Google aittir.Bizim Google ile Hiç Bir Bağımız Yoktur.Sitedeki herkesin IP numaraları 5 yıla kadar kayıt altında tutulmaktadır.

  Admin
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 4
  Kayıt tarihi : 03/08/12

  Geri: Forum Kuralları

  Mesaj  Admin Bir Cuma Ağus. 03, 2012 12:44 pm

  asdsad asf asdf sdf sdef sf ddf

   Similar topics

   -

   Forum Saati Çarş. Ara. 12, 2018 6:19 am